“Yeni Hidayet’ler, Semih’ler yetiştireceğiz”

05 Mayıs 2015 Salı, 12:51

6 Ocak 2013 tarihinde Zaman Gazetesi’nde çıkan SAMET ALTINTAŞ imzalı haberimiz 

2005 senesinde Bayrampaşa’da kurulan Sancakspor, basketbol alanında meyvelerini vermeye başladı. Öyle ki kulüp, Galatasaray’la oyuncu politikası hakkında masaya bile oturmuş. Buna göre, önümüzdeki beş sene Sancakspor’dan çıkacak kız basketçiler, Sarı-Kırmızılı kulüpte oynayacak.

Bayrampaşa, Boşnak muhacirlerin yoğun olarak yaşadığı bir semt. Kulüp de adını Sırbistan’da Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Sancak bölgesinden alıyor. Başkan Koşut, “Bu bayrağın altında yaşamak bizim için vazgeçilmez bir duygu. Türkiye’ye hizmet etmekten dolayı çok mutluyuz. Yetenekli sporcuları Milli Takım’a kazandırmak bizim için bir görev.” ifadelerini kullanıyor.

“Millî Takım’a her sene 2-3 oyuncu veriyoruz”

Zülfü Koşut, maddî imkânsızlılara rağmen Fenerbahçe, Galatasaray, Efes Pilsen gibi takımlarla altyapı konusunda başa baş mücadele verdiklerini kaydediyor. “Millî Takım’a her sene 2-3 oyuncu veriyoruz” diye konuşan Koşut, altyapıda 18 yaşına kadar hizmet verdiklerini kaydediyor. Sancakspor’un namı, GOP ve Eyüp’e de yayılmış durumda. Kulübün elde ettiği başarılar, ilgili aileler tarafından dikkatle izleniyormuş. Anne-babaların kulübe müracaatta bulunduklarını söyleyen Koşut, “Alâkadan son derece memnunuz. Tek sıkıntımız yeterli tesisin bulunmaması.” diyor. Başkan ayrıca, Bayrampaşa’ya dört soyunma odalı, parkeli, büyük bir salon yaptıklarını anlatıyor.

“Önümüzdeki 5 sene Galatasaray’a kız basketbolcu yetiştireceğiz”

Sancakspor’un bünyesinde, 8-18 yaş arası lisanslı 225 sporcu var. Toplam 11 antrenörün çalıştığı kulüpte, 13 takım bulunuyor. Kulüp, diğer köklü kulüplerin dikkatini çekmişe benziyor. ‘İki dev bir araya geldi’ sloganını kullanan Sancakspor, kaliteli sporcu yetiştirme konusunda iddialı ve gayretli. Başkan, söz konusu anlaşmayı şöyle açıklıyor: “Kız basketbolu ile ilgili Galatasaray’la bir anlaşma yaptık. Önümüzdeki 5 sene burada yetişen oyuncularımızı Sarı-Kırmızılılara vereceğiz.” Zülfü Koşut, Bayrampaşa’nın geçmişte de göçmen basketbolcuların vatanı olduğunu söylüyor ve “Amacımız, mahallemize, ilçemize, topluma faydalı olmak. Bu yolda da ilerliyoruz. Yeni Hidayetler, Semihler yetiştireceğiz.” diye konuşuyor.

Zülfü Koşut, yoğun talep ve ihtiyaçtan dolayı, iki sene önce de voleybol takımı kurduklarını dile getiriyor. Kulüp, voleybol millî takımına üç kız sporcu göndermiş, Eczacıbaşı voleybol takımına da oyuncu verecek. Başkan ayrıca, Kayseri Kaski Basketbol takımında oynayan Pınar Demirok’un da kendi altyapılarından yetiştiğini hatırlatıyor. Buz pateni branşını da açan kulüp, atletizm ve masa tenisi için çalışmalara başlamış.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım ve Programlama: Tomakin Web Dizayn